Infinity Trophy
3 Mai 2017
0

Rikarda Andreea Stoican: „Cupele și medaliile sunt comorile mele!”

Rikarda Andreea Stoican: „Cupele și medaliile sunt comorile mele!”     În cadrul capitolului „De la părinți adunate”, în acest număr al revistei publicăm scrisoarea primită de la

Citeste mai mult →
3 Mai 2017
0

Daniel Martin: Juniorul anului 2016 la natație

Daniel Martin: Juniorul anului 2016 la natație     La capitolul „De la antrenori adunate”, în acest număr al revistei, am stat de vorbă cu Iulian Matei, antrenorul înot

Cluburi Sportive
3 Mai 2017
0

Andrei Ulian, campion național la șah: „La orice concurs particip, dacă nu câștig locul 1, un loc pe podium îmi este întotdeauna garantat!”

Andrei Ulian, campion național la șah: „La orice concurs particip, dacă nu câștig locul 1, un loc pe podium îmi este întotdeauna garantat!”     La capitolul „De la junior adunate”, am decis ca în acest număr de revistă să publicăm scrisoarea primită de

2 Mai 2017
0

Radu Mihai Papoe, juniorul anului 2016 la tenis

Radu Mihai Papoe, juniorul anului 2016 la tenis     Radu Mihai Papoe, prin câștigarea turneului „Tennis Europe Junior Masters”, competiție destinată copiilor sub 14 ani, a reușit

2 Mai 2017
0

Andreea Daniela Roșca: „Tenisul pentru mine înseamnă totul!”

Andreea Daniela Roșca: „Tenisul pentru mine înseamnă totul!”     Copilăria Andreei Daniela Roșca, campioană națională la tenis, nu a fost una  ușoară…Ea a fost dat

27 Iul 2016
0

Adina Diaconu domină Europa la junioare

Adina Diaconu domină Europa la junioare Adina Diaconu (16 ani) ocupă locul 3 în top-ul celor mai valoroși jucători de tenis de masă din România, în anul

26 Iul 2016
0

Rebecca Ioana Neagu are drept țintă participarea la Jocurile Olimpice

Rebecca Ioana Neagu are drept țintă participarea la Jocurile Olimpice România a cucerit o singură medalie olimpică la gimnastică ritmică. În 1984, la Los Angeles, Doina Stăiculescu a obținut "argintul", iar ultima

16 Iul 2016
0

Legitimată la CS Olimpia București, Ana Luiza Filiorianu calcă pe urmele Doinei Stăiculescu

Legitimată la CS Olimpia București, Ana Luiza Filiorianu calcă pe urmele Doinei Stăiculescu România a cucerit o singură medalie olimpică la gimnastică ritmică. În 1984, la Los Angeles, Doina Stăiculescu a obținut "argintul", iar ultima

Suport Pentru Medalii Victory Hangers
15 Iul 2016
0

Floretista Mălina Călugăreanu, o mare speranță a floretei românești

Floretista Mălina Călugăreanu, o mare speranță a floretei românești Clasată pe locul 4 la Campionatul Mondial de scrimă pentru cadeți și juniori, de la Bourges (Franța), în aprilie trecut, alături de